9-10 września 2001r. odbyła się w Warszawie ogólnopolska Parada Internautów. Na Krakowskim Przedmieściu ustawiono namioty, w których prezentowały się firmy związane z Internetem, a samym traktem spacerowali internauci.

Radio NET nadawało na żywo z miejsca wydarzenia, lokalizując swoje studio w pobliżu Pałacu Prezydenckiego, z którego nadawano także obraz z kamery internetowej. Relację prowadzili Romek Stankiewicz, Artur Kołakowski i Daniel Dąbrowiecki.

 

parada1 parada2

Mająca międzynarodowy charakter internetowa impreza, jest częścią projektu Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga pt. Europeia Polska, którego głównym celem jest wspomaganie procesu integracji Polski z Unią Europejską. Dzięki Paradzie Internautów Warszawa stanie się pierwszym miastem na świecie, które w ten niecodzienny sposób przyczyni się do budowania mostów komunikacyjnych, a tym samym do rozwoju demokracji i tolerancji.

webcam_31 – wywiad z Jackiem Kuśmierczykiem, organizatorem Parady.

Przemarsz internautów rozpocznie się równocześnie w dwóch miejscach Warszawy: na Placu Zamkowym i pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika. Dwie grupy uczestników parady spotkają się na placu pomiędzy Hotelem Europejskim a Domem Bez Kantów, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i zainicjowanie parady przez Pawła Piskorskiego.

Firmy chcące wziąć udział w paradzie mogą przesyłac swoje zgłoszenia do 15 sierpnia 2001.

Paradzie będą towarzyszyć dodatkowe imprezy: technoparty organizowane przez Interia.pl, scena MP3 Wirtualnej Polski, ślub pierwszej Internetowej Pary organizowany przez Wprost online, koncert zespołu Republika, tworzenie ruchomych portretów Internautów przez Bordo.pl, rozdanie nagród Złote Klawiatury dla najprężniejszych polityków w dziedzinie nowych technologii, organizowane przezWprost.

Na trasie parady będzie umieszczone 20 paneli dotykowych firmy Magnus Info System, na których będzie można zobaczyć trasę parady i jej atrakcje.

Spot promujący Paradę w RMF FM:

 

Wpis na stronie organizatorów: http://www.bractwogutenberga.pl/bg/projekty/projekty-zakonczone/3011,Parada-Internautow.html

Na miejscu był także Paweł pejot Jońca oraz inni wierni słuchacze Radia NET.

Foto: Paweł Jońca

Snapy z kamery internetowej:

Hacking: https://www.hacking.pl/parada-internautow-zakonczona/

PcWorld: http://www.pcworld.pl/news/Swieto.internautow,31951.html

Interia: http://fakty.interia.pl/mazowieckie/news-parada-internautow-w-warszawie,nId,1119382